Vese társa 1. teakeverék gyógynövényei segítségével felfázásra, a vese- és a húgyutakat átöblítő, fertőtlenítő hatású és elősegítheti a gyulladások csökkentését (reumatikus panaszokra is), a görcsök oldását, vesehomok, vesekő képződés megelőzését.
- 1 bögre/nap esetén: 3 x 60 g teakeverék
- 2 bögre/nap esetén: 6 x 60 g teakeverék
3900 Ft
1db 60g-os teakeverék kb. 1 havi mennyiség - napi 1 bögrével számolva
Webáruházunkban csak magánszemélyként tud vásárolni! Céges vásárláshoz vegye fel velünk a kapcsolatot itt
Leírás
A mezei zsurló a természetgyógyászatban vizelethajtó hatása a felesleges vizenyőket oldja, így segíti a szívműködést is, antiödémás hatású, érvédő, érelmeszesedést gátló. A mezei zsurló kovasav tartalma salaktalanító, érregeneráló, köszvény elleni szer, az ízületek mozgását könnyebbé, a szöveteket rugalmasabbá teszi. Köztudott, hogy a vesék a vérnyomás szabályozásában is kulcsszerepet töltenek be!
Összetevők
Vese társa 1. gyógynövényes teakeverék összetevői: nyírfalevél, kerti kakukkfű- és aranyvesszőfű virágos hajtás, apróbojtorján- és orbáncfű virágos hajtás, mezei zsurló meddő hajtás, citromfű- és csalánlevél, körömvirág, kisvirágú füzike virágos hajtás.
Gyakori kérdés: a Vese társa 1. teakeverék orbáncfüvet tartalmaz, ez nem okoz fényérzékenységet?
Az orbáncfű a teakeverékben nem okoz fényérzékenységet. A teakeverékek fogyasztásával a fényérzékenyítő hatás elérése lehetetlen, mert olyan kis mennyiségben van jelen az orbáncfű, így a Vese társa 1. teakeverék nyugodtan és biztonsággal iható, nem fog fényérzékenységet okozni.
- Csak abban az esetben okozhat fényérzékenységet az orbáncfű, ha az ajánlott napi adag (2-4 gramm) 30-50-szeresét visszük be a szervezetbe.
- Ekkor az arra érzékeny, világosabb bőrű egyéneknél okozhat fényérzékenységet (fotoszenzibilitást).
- Becslések szerint a fényérzékenyítő hatás kialakulásához a szokásos napi adag 30-50-szeresét kellene bevinni.
- Vigyázni az orbáncfű kapszulákkal és az egyéb koncentrált orbáncfű kivonatok szedésével érdemes.
Figyelmeztetések, ellenjavallat
Figyelem! Áldott állapotban, szoptatás idején, 12 éves kor alatt, szív- vagy veseelégtelenségnél illetve pajzsmirigy-túlműködésnél illetve hormontartalmú gyógyszer, antibiotikum, orális fogamzásgátló, hüvelygyűrű, protonpumpa-gátló, véralvadásgátló illetve pánikbetegségre szedett gyógyszer esetén másik teát javaslunk!
Egyéb gyógyszer bevétele és a tea fogyasztása között teljen el legalább két óra. Ez az időköz az étrend-kiegészítőkre, vitaminokra nem vonatkozik.
Ha a figyelmeztető szövegben leírtak kapcsán bizonytalan, hogy fogyaszthatja-e ezt a teát, kérem írjon e-mailt, hogy megalapozottan ki tudjuk választani az Önnek megfelelőt.
Ajánlott alapteakúra
Három havi alapteakúra ajánlott napi 1-2 csészével.
Napi 1 csészével a vesék és a húgyutak karbantartására igya.
Napi 2 csészével fogyassza: húgyúti fertőzések, felfázásos tünetek vagy egyéb panaszok esetén.
- 1 bögre/nap esetén: 3 x 60 g teakeverék
- 2 bögre/nap esetén: 6 x 60 g teakeverék
Három hónap teázás után érdemes megnéznünk, honnét-hova jutottunk el az öngyógyulásban illetve az állapotjavulásban (szakorvosi vizsgálat, kontroll ultrahang, illetőleg a közérzetben, a kísérő tünetek enyhülésében vagy megszűnésében). Ezt követően lehet megalapozottan dönteni a további gyógynövényes teakúráról. Ezért is köszönjük, ha visszajeleznek nekünk állapotváltozásukról.
Elkészítés, adagolás
Vese társa 1. teakeverék felfázásra, veseerősítő tea elkészítése, adagolása
Forrázatot készítünk:
- 3 dl forrásban lévő vízzel 1 evőkanál teafüvet leforrázunk.
- 15 percig lefedjük, majd szűrjük és ízesítés nélkül, lehetőleg éhgyomorra vagy étkezés előtt fél órával melegen, illatolva fogyasszuk.
Napi adag: 1-2 bögre.
Személyre szabott teakeverék készítés
Vannak olyan esetek, ahol az egészségügyi állapot, a gyógyszerek szedése illetve a felvett Covid-védőoltások indokolttá és célszerűbbé tehetik személyre szabott teakeverék elkészítését, fogyasztását.
Figyelem!
A gyógynövényes teakeverékek és az életmód tanácsok a szervezet testi-lelki öngyógyító- és harmonizáló folyamatait segíthetik elő, ám az orvosi vizsgálatokat, ellátást, a gyógyszeres vagy egyéb szakorvosi kezelést nem helyettesíthetik.